Home

iDrukker in het nieuws - Expressis - mei 2009

iDrukker: chemievrije Fujifilm Pro-V bespaart 'dagelijks vele uren'

 

Bij het Rotterdamse iDrukker ervaren Piet van den Ende en Duco Lammerts van Bueren dagelijks de voordelen van de nieuwe Fujifilm Luxel V-6 Multi Auto Loader CtP-belichter met chemievrije Fujifilm Brillia HD Pro-V offsetplaten: "Eenvoudiger, milieuvriendelijk, constant hoge kwaliteit en een aanzienlijke tijds- en kostenbesparing."

 

"Het uitsluiten van plaatchemie vormt een interessante efficiëntiewinst", vindt directeur Duco Lammerts van Bueren. "Dagelijks nakijken en aanvullen van de chemie en gom van de ontwikkelmachine is er niet meer bij en het onderhoud is enorm afgenomen. Dat scheelt niet alleen tijd, ook het werken met agressieve stoffen is voorbij en zorgt voor een enorme verbetering van de arbeidsomstandigheden."

 

Constante plaatkwaliteit

 

Mede-eigenaar Piet van den Ende beaamt: "De grootste winst is toch de constante plaatkwaliteit. Met de nieuwe spoelvloeistof voor de Pro-V in plaats van plaatchemie, zijn ook een aantal belangrijke variabelen verdwenen, zoals de temperatuur en de PH-constante van het ontwikkelbad. Na het belichten worden de platen automatisch uitgewassen met een zeepachtige spoelvloeistof. Het gesloten spoelsysteem verwerkt 600 m2 platen. Het plaatresidu wordt gefilterd en de kwaliteit blijft constant. Na 600 m2 platen is verversing van het bad nodig. Dit gaat niet automatisch, maar de machine waarschuwt je wel. Voordeel: het proces vergt minder aandacht en is optimaal voorspelbaar."

 

Platen worden constant gemeten op kwaliteit

 

Snelheid is belangrijk

 

Bediening is uitermate gemakkelijk

iDrukker is gespecialiseerd in voordelig drukwerk, besteld en betaald via Internet. Bovendien levert de afnemer zelf het ontwerp in een drukklaar PDF-bestand. "Natuurlijk controleren wij de bestanden nog wel even op fonts en eventuele RGB-kleuren", knipoogt van den Ende geruststellend. Het werk bestaat dus uit veel relatief kleine orders. "Al die opdrachten slim combineren, vormt een belangrijk deel van onze aanpak. Onze oplages zijn doorgaans gering. Naar verhouding gebruiken wij dus veel platen. Ook dan kom je snel op de Fujifilm Luxel V-6 uit. Heel handig is de multi auto loader met drie plaatcassettes. Nu kunnen we 's nachts tot wel 180 platen voor de ROLAND 500 vooruit belichten."

 

Vertrouwen

 

Fujifilm en ManRoland zijn voor iDrukker een vertrouwde combinatie. Voor de ingebruikname van de nieuwe V-6 belichter werkte het bedrijf met een Fujifilm Luxel Vx6000 belichter en Brillia LP-NV platen. Een ROLAND 504 met laktoren vormt het hart van de drukkerij. Uit milieu- en kostenoverwegingen draait deze pers inmiddels 4 jaar zonder een spatje alcohol. "Deze vertrouwensband met de leverancier is heel belangrijk bij onze investeringen. Wij hebben al 20 jaar ervaring met manroland en zijn zeer tevreden over de kwaliteit van de organisatie."

Vraag nu het gratis voorbeeldpakket van iDrukker aan

Drukwerk nodig en het zit niet in ons standaardassortiment? Vraag een offerte aan.

Bereken uw prijs, voor alle producten van het iDrukker standaardassortiment

aanmelden als nieuwe klant, of inloggen als u al een klanteninlog heeft

Bellen met idrukker: 088 4378500

Minder dan 500 stuks nodig? Klik hier voor de iPrinter website

iDrukker onderneemt maatschappelijk verantwoord

  • iDrukker is de meest milieu­vriendelijke internetdrukker.
  • iDrukker drukt al sinds 2005, als één van de eerste drukkerijen in Nederland, IPA vrij
  • Het totale drukwerkaanbod is FSC-gecer­ti­fi­ceerd.
  • iDrukker verzendt mailings met Groene Post van TNT.
  • iDrukker let scherp op het terugdringen van afval.
  • De stroom die iDrukker gebruikt is 100% gegaran­deerd groen.
  • Papier wordt door iDrukker zo ingekocht, dat er zo weinig mogelijk snijafval ontstaat.
  • iDrukker gebruikt voor het ontwikkelen van druk­platen een lo~chem belichter.